Olandijoj ne tik narkotikai

bet ir ciabatta. Dar yra Amsterdamas, kuriame gyvena Aleksandras ir Aleksandra, su kuriais ragavome dalykus.

Kultūringiems pusryčiams išsirinkome ciabattos pusgaminį, kurį reikia pabaigti kepti ir tuomet jau mėgautis karšta, ką tik baigusia apskrusti plutele. Pats batonas man pasirodė įtartinai šlapias, bet neiškepęs nesakyk neskanu. Šviesus, miltuotas, nedidelis batonėlis spėjo sulūžti tik ištraukus iš maišelio, o tai nebuvo geras ženklas. Kol jis sukosi krosnelėje, aplink vyko chaotiški pusryčiai. Pakepus nurodytą laiką, jai reikėjo dar tiek pat laiko, nes ji vis dar nebuvo panaši į maistą. Pagaliau, besibaigiant neapsiverčiančioms kiaušinienėms, ant stalo atėjo ji. Plutelė buvo traški ir žadėjo daug, bet vidus slėpė tikro batono prigimtį, su keliais oro burbulais.
Gal niekas tokių neperka ir mes tiesiog paėmėme lavonėlį iš morgo šaldytuvo.

Antras dublis atsitiko itališkoje tratorijoje Rijksmuseum pašonėje. Pizza, lasagna, risotto – nė vienam nereikėjo ciabattos, tačiau duonos krepšelis atkeliavo ant stalo. Garlic bread – šlapia, riebi balta duonelė su česnako kvapu. Esu priklausoma nuo keptos duonos, bet ši nesukėlė jokių emocijų. Ir… itališka ciabatta. Į vielinį dubenėlį tilpo visas nedidelis kepalėlis. Skonis – toks koks ir turėtų būti – joks. Miltai, vanduo, druska. Daug burbulų, bet jie visi gražiai susijungę ir neprimena eklero. Deja, nevalgėme nieko, ką galėtume padažyti ar užtepti.

Įvertinimai? Šaldyta ciabatta – jei tai buvo instructions unclear atvejis ir aš ją sugadinau kepdama, tuomet atleiskite, gamintojai. Jei ne, neikite į morgą, nes ten nieko gero. Verdiktas 4 – olandiška klumpė.
Tratorijos ciabatta – tikriausiai arčiausiai ciabattų gulėjusi duonelė. Verdiktas 7, nes nebuvo išbandyta visais rakursais.

Kiti vertinimai: Rijksmuseum 6, nors buvo paminėtas tarp geriausių pasaulio muziejų, norėčiau su tuo nesutikti ir vietoj jo vietą dešimtuke atiduočiau D’Orsay Paryžiuje.
Raudonųjų žibintų kvartalo amžiaus vidurkis 57 metai.
Bandelės vidurnakčiais iš po langais esančios kepyklėlės – priceless.

ciabatta, kur skaniausia ciabatta mieste, Olandija, Rijksmuseum

Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Calendar
November 2017
M T W T F S S
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Follow


2008 - 2020